Komora hiperbaryczna Łódź

Czysty tlen w komorze hiperbarycznej skutecznie dociera do każdej komórki w naszym organizmie, uruchamiając kaskadę naturalnych procesów regeneracyjnych. Dlatego tlenoterapia wykorzystywana jest jako leczenie wspomagające terapię wielu schorzeń ostrych i przewlekłych. Wysoka podaż tlenu m.in. zwiększa odżywienie tkanek, spowalnia procesy starzenia, usprawnia metabolizm komórkowy i poprawia krążenie krwi. Zapraszamy na tlenoterapię w naszej nowoczesnej komorze hiperbarycznej. Od 1991 przywróciliśmy zdrowie i sprawność tysiącom pacjentów. Nieustannie podnosimy nasze kompetencje i rozszerzamy naszą ofertę tak, aby dostarczyć Państwu usługi medyczne na najwyższym światowym poziomie. W naszej klinice oferujemy Państwu tlenoterapię hiperbaryczną w komfortowej dużej komorze, która jest alternatywą dla powszechnych ciasnych tub.Najwyższa jakość usług medycznych

FMC Centrum Medyczne to polska klinika świadcząca usługi z zakresu większości dziedzin medycyny. Nasze centrum rehabilitacji i regeneracji to jedna z najlepiej wyposażonych placówek tego typu w Polsce. Oferujemy zabiegi medyczne wzmagające regnerację świadczone najwyższej klasy sprzętem. Oferujemy masaż wykonywany w eleganckich gabinetach. Konsultacji udzielają u nas znani i cenieni lekarze specjaliści z bogatym dorobkiem klinicznym oraz naukowym. Wykonujemy badania obrazowe i laboratoryjne. Zapraszamy komora hiperbaryczna Łódź ul. Kopernika 48/50.Korzyści płynące z tlenoterapii

 • Wspomaga pracę serca i poprawia ukrwienie wszystkich tkanek. Jest dobrym rozwiązaniem dla pacjentów po udarach.
 • Wpływa niezwykle pozytywnie na funkcjonowanie układu nerwowego. Pomaga w zwalczaniu stanów chronicznego zmęczenia, migren czy depresji. Zwiększa ukrwienie i odżywienie mózgu. Poprawia koncentrację i pamięć.
 • Tlenoterapia hiperbaryczna odmładza, spowalnia procesy starzenia, poprawia kondycję skóry i przywraca promienną cerę. Stymuluje pracę fibroblastów, poprawia elastyczność skóry i wzmaga syntezę kolagenu oraz elastyny.
 • Dla sportowców komora hiperbaryczna jest doskonałym uzupełnieniem treningu. Przyspiesza regenerację po treningu, zwiększa wydolność oraz usprawnia gojenie się mikrourazów i przeciążeń.
 • Tlenoterapia przyspiesza gojenie ran, dlatego usprawnia rekonwalescencję po wszelkich zabiegach operacyjnych.
 • Wzmaga powstawanie komórek macierzystych i ośmiokrotnie zwiększa ich stężenie we krwi.
 • Działa bakteriobójczo, bakteriostatycznie i przeciwzapalnie. Stymuluje na układ immunologiczny. Pomaga w leczeniu boreliozy.
 • Skutecznie wspomaga leczenie schorzeń autoimunologicznych.
 • Komora hiperbaryczna jest skuteczna jako leczenie wspomagające leczenie cukrzycy.
 • Istnieją sytuacje (m. in. choroba dekompresyjna, zator gazowy czy zatrucie tlenkiem węgla) w których komora hiperbaryczna może ocalić zdrowie i życie.


Przeciwwskazania do komory hiperbarycznej

Aby skorzystać z komory hiperbarycznej niezbędne jest zaświadczenie wystawione przez lekarza o braku przeciwwskazań! Do bezwzględnych przeciwwskazań należy rozsiana zaawansowana choroba nowotworowa, niewyleczona odma płucnowa i stosowanie niektórych leków m. in. cis-platyna, adriamycyna, bleomycyna i disulfiram.

  Do wzlędnych przeciwwskazań należą:

 • rozedma płuc, astma oskrzelowa i przewlekła obturacyjna choroba płuc,
 • ciąża,
 • klaustrofobia,
 • niedawno przebyte operacje klatki piersiowej, zatok oraz ucha,
 • zapalenie nerwu wzrokowego,
 • padaczka,
 • ciężkie stany gorączkowe i zakażenia górnych dróg oddechowych,
 • nieleczona niewydolność serca.

Tlenoterapia Łódź

Kompresja- w tej fazie dochodzi do wypełnienia komory hiperbarycznej sprężonym powietrzem o wysokiej zawartości tlenu. Sprężanie powietrza odbywa się powoli i mogą towarzyszyć mu efekety akustyczne i uczucie ciepła. Podczas fazy kompresji osoby znajdujące się wewnątrz komory powinny wyrównywać ciśnienie w uszach zgodnie z zaleceniami otrzymanymi przed zabiegiem. Po uzyskania docelowego ciśnienia w komorze pacjenci oddychają przez 45-90 minut wysoce stężonym tlenem, dzięki czemu wszystkie ich komórki zostają lepiej odżywione.
Następnie dochodzi do dekompresji czyli fazy rozprężania. Dochodzi do stopniowego obniżenia ciśnienia panującego w komorze hiperbarycznej do wartości ciśnienia atmosferycznego. Procesowi dekopresji towrzyszą odczucia dźwiękowe i poczucie lekkiego chłodu.

Odkrycie dobroczynnego efektu tlenoterapii hiperbarycznej

Terapia hiperbaryczna została opracowana na potrzeby nurków i pracowników kesonowych. Komora hiperbaryczna umożliwała powolną dekompresję i zwalczanie negatywnych skutków pracy w warunkach podwyższonego ciśnienia. Pierwsza tego typu komora została stworzona w Anglii w 1662 r. Zaczęto wtedy obserwować korzystne efekty u pacjentów i niedługo później pojawiły się komory uzdrowiskowe. Początek nowoczesnej tlenoterapii nastąpił w drugiej połowie XX wieku. Naukowcy zaczęli wtedy odnotowywać wysoki efekt terapeutyczny terapii w leczeniu dużej liczby zróżnicowanych schorzeń przewlekłych. Od tamtego czasu technologia jest systematycznie udoskonalana, natomiast wiedza zebarana na temat terapii coraz obszerniejsza. Dzisiaj przebywanie w komorze hiperbarycznej jest powszechnie uznawane za jedną z najskuteczniejszych nieinwazyjnych metod wspomagających leczenie licznych schorzeń. Zapraszamy komora hiperbaryczna Łódź ul. Kopernika 48/50.
TOP